wtorek, 23 lipca 2013

dwa tygodnie kuracji

W zasadzie miałam nie pisać o mojej antytrądzikowej kuracji do kolejnej wizyty u dermatologa, ale wczoraj miałam ochotę zedrzeć skórę z twarzy i pękłam.
Jak może pamiętacie, dwa tygodnie temu rozpoczęłam kurację Tetralysalem i Epiduo. Żaliłam się na pieczenie i złuszczanie.

To zdjęcia z wczoraj:
Prawy policzek.
Lewy policzek.
I broda.

Skóra wygląda jak poparzona, w sumie uczucie też jest takie, jakbym myła się we wrzątku, nałożenie czegokolwiek kończy się płaczem, ledwo udało mi się umyć wodą. Wieczorem to zaczerwienione zaczęło pękać i się łuszczyć. Mam teraz ciemne plamy poprzetykane jasnymi nitkami.
Naprawdę, mam nadzieję, że to wszystko zakończy się sukcesem. Inaczej zamknę się w sobie.
Ale fakt. Niemal nie mam na skórze nowych zmian.

Idę przeglądać wpisy pod rozdaniem.
Miłego!

33 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. dzięki. Dziś już jest lepiej ;)

      Usuń
  2. Oj w moim przypadku najpierw dostałam differin a dopiero potem tego kosiarza epiduo. U mnie aż takie poparzenie nie wystąpiło ale mi dermatolog zaleciła mycie twarzy cetaphilem a do smarowania jakąś maść, ale że była na bazie parafiny to nie chciałam jej używać i olejkiem wtedy smarowałam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ja w najgorszym okresie użyłam oleju kokosowego na całą twarz i bardzo pomogło, bo ukoiło.

      Usuń
  3. Ja teraz czoło leczę differinem drugi miesiąc, jeszcze wielkiego wow nie ma, ale duuuża poprawa, cale szczęscie na reszcie twarzy nic mi się nie dzieje , ale współczuję Kochana, wyobrażam sobie jakie męczarnie przechodzisz... bądź dzielna jeszcze trochę ..

    OdpowiedzUsuń
  4. to trudna sprawa, trzymam kciuki za leczenie ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. Kurcze, rzeczywiście mocno Cię podrażniło. Nie wiem, czy to wina samego Epi, czy połączenia wszystkiego razem? Pod względem niedoskonałości Twoja skóra wygląda, jak na moje oko, całkiem dobrze - a skoro nowe się już nie pojawiają, to jeszcze chwila i powinno być po krzyku :) Z tego, co kojarzę, niebawem idziesz do dermatologa, więc trzymam kciuki, żeby wizyta była produktywna, a Twoje problemy skończyły się w niedługim czasie!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. czytam różne opinie o Epi i to chyba kombos jednak, nie sama maść.

      Usuń
  6. ooj chyba masz uczulenie czy coś... ja bym tego już więcej nie ruszyła!

    OdpowiedzUsuń
  7. ojaaaa, współczuję bardzo!
    Używasz wody winogronowej na podrażnienia?
    Jak mnie ostatnio złapało zaczerwienienie po błocie z morza martwego [ głupia za długo o kilka minut trzymałam... ], popsikałam twarz, zostawiłam na chwilę i zebrałam delikatnie wacikiem - pomogło :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeszcze nie uzywalam caudiale, na razie ratowalam sie termalna lrp ale wior jest wior :(

      Usuń
    2. a może akurat Ci pomoże ta woda? Bo tam jest ekstrakt z winogron jakiś opatentowany,może nawilży choć trochę?

      Usuń
    3. a miałam nie otwierać nim termalnej nie zużyję :P

      Usuń
    4. tak samo miałaś nie robić już zakupów w tym miesiącu XD

      Usuń
    5. ale spoko, przyganiał kocioł garnkowi ;P

      Usuń
  8. Trzymaj się dzielnie. Ja męcze mojego effaclarDuo bo mam wysyp. Nie pamiętam kiedy mnie tak zasypało :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. a Duo CI pomaga? (tak na codzień)

      Usuń
  9. Miałam taki sam antybiotyk i epiduo- ale stosowałam go tylko punktowo na te obszary gdzie miałam trądzik. Smarujesz całą twarz? Też okropnie się łuszczyłam jeszcze długo po kuracji - ale po 2 miesiącach byłam już bez jednego pryszcza. Wcześniej moje czoło prezentowało się tragicznie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ja niestety miałam zmiany w różnych dziwnych miejscach, więc smarowałam cienką warstwą po całości.
      Ale razie już nie boli tylko się ostro złuszcza. Będę żyć.

      Usuń
  10. życzę szybkiej poprawy, sama teraz borykam się z strasznym wysypem po odstawieniu hormonów :/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ja niedawno do hormonów wróciłam i mam nadzieję, że to też pomoże.

      Usuń
  11. niestety to ulotny efekt zaliczyłam już takie kuracje dermatologiczne że wiem jak jest. max 3 miechy spokóju i od nowa

    OdpowiedzUsuń
  12. Ale Cię podrażniło! Ja stosowałam sam Tetralysal i pomagał, ale tylko dopóki go brałam.. później znów to samo. Mam nadzieję, że nie będzie Cię długo męczyć;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. mam nadzieję, że efekt pupy niemowlaka się utrzyma dłużej :P

      Usuń
  13. Ło biedactwo, oby cierpienie się opłaciło!

    OdpowiedzUsuń
  14. Moja dermatolog mówiła mi że tak może się zdarzyć po Epiduo, ja natomiast używałam Tetralysala 3,5m-ca i na twarzy trochę pomogło jednak szyja jest masakryczna.... Najpierw dermatolog kazała mi smarować Akneroxidem przez te 3,5 m-ca dopiero teraz mam wcierać Epi, ale zaznaczyła że jak pojawi się coś takiego jak u Ciebie mam przestać wrócić do Akneroxidu i zapisać się na wizyte niezwłocznie! A ty byłaś u swojej dermatolog z tym?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dzwoniłam, bo wizytę mam na poniedziałek, ale powiedział, że odstawić na jeden- dwa dni i kontynuować epi.

      Usuń